مرکز تخصصی درمان بیماریهای داخلی و غدد و دیابت تلفن اختصاصی 26703044 تلفن مشاوره 09353858583
 
آخرین مطالب
 
صفحات
از فيبر غذايي چه‌مي‌دانيد ؟

از فيبر غذايي چه‌مي‌دانيد ؟

فيبرهاي غذايي ، تركيباتي هستند كه اكثراً در سبزيجات و ميوه‌جات يـافــت شـده و نقــش انـهـا در بـدن ، افـزايـش دادن حـجم مـدفوع

( بدون جذب شدن توسط روده ) و نرم كردن آن و جلوگيري از يبوست مي‌باشد . كمبود فيبر غذايي ارتباط مستقيمي با يبوست دارد . مصرف بيش از حد آن نيز سبب نفخ و ناراحتي‌هاي شكمي شود . فيبر غذايي به مقدار زياد در دانه كامل غلات ، ذرت ، سبزي‌ها و ميوه‌ها ( برگه زردآلو ، برگه سيب ، كشمش ، انجير خشك ) مغزها ( گردو ، فندوق ، پسته و . . . ) و حبوبات وجود دارد . به همراه افزايش فيبر ، مصرف مايعات نيز بايد افزايش يابد ( 10ـ 8 ليوان در روز ) ، كلسيم بيش از حد نيزيبوست را تشديد خواهد كرد .

همچنين فيبر ، كلسترول خون را كاهش مي‌دهد و فيبر محلول موجود در ميوه‌ها بسيار سودمند است

.

برچسب‌ها:
چند روش براي كاهش وزن وجود دارد ؟

چند روش براي كاهش وزن وجود دارد ؟

1_ رژيم غذايي مناسب .            4_ طب سوزني .      

2_ ورزش .                                   5_ استفاده از دارو .

3_ سوناي خشك .                   6_ جراحي .


برچسب‌ها:
روش عمومي استفاده از شامپو، لوسيون، اسپري، کرم و ماسک مو


روش عمومي استفاده از شامپو، لوسيون، اسپري، کرم و ماسک مو

الف) شامپوها:

شامپوها اصولا به سه فرم مايع (Liquid)، ژل شلمپو (Gel Shampoo ) و شامپو کرم (Cream Shampoo) عرضه ميشوند. صرف نظر ار فرم شامپو، ابتدا موها را به خوبي خيس کرده و سپس کمي از شامپو را به موها زده، يک تا سه دقيقه موها را ماساژ دهيد تا به خوبي کف کند. سپس سر را کاملا  شسته و آبکشي نماييد. در صورتي که هر روز سر را ميشوييد، يک بار شامپو زدن در هر بار حمام رفتن کافي است. در غير اين صورت، حد اقل دو بار شامپو بزنيد. شستشو با آب سرد موجب درخشان تر شدن رنگ موها ميشود.
شامپوهاي ضد شوره معمولا داراي دوره و روش کاربرد محدودي هستند.
روش کاربرد اين شامپوها در ابتداي درمان معمولا هر روز و يا يک روز در ميان به مدت يک ماه و پس از آن به صورت يک بار در هفته و به مدت يک سال است.

ب) کرم، لوسيون، محلول و کنسانتره:
روش کاربرد همه محصولات فوق کم و بيش مشابه است. پس از شستشوي موها با شامپو و خشک کردن با حوله، موها را با کرم، لوسيون، محلول کنسانتره آغشته کرده و بدون شستشوي مجدد موها را خشک کرده و حالت دهيد.
(توجه ، روش استفاده همراه اين محصولات را هميشه به دقت مطالعه کنيد. بعضي از محلولها و کرمها نياز به شستشوي مجدد دارند).

ج) اسپري هاي مو:
پس از شستشوي موها با شامپو و خشک کردن با حوله، از اسپري استفاده کنيد. دفعات اسپري بسته به بلندي موها متفاوت است. معمولا براي موهايي با طول متوسط، چهار تا پنج بار اسپري در يک نوبت کفايت ميکند. سپس موها را شاننه کنيد تا همه موها به اسپري آغشته شوند و در انتها موها را همزمان با خشک کردن حالت دهيد.

د) ماسکها:
پس از شستشوي موها با شامپوي مناسب، ماسک را به همه موها ماليده به خوبي ماساژ دهيد. دو تا پنج دقيقه صبر کنيد و سپس با آب شسته و آبکشي کنيد. سپس موها را خشک کرده و حالت دهيد. ماسکها را معمولا يک يا دو بار در هفته به کار ميبرند.

نقل از بروشور بهداشت،
زيبايي و شادابي موي Yves Rocher
 


برچسب‌ها: